אודות המרכז

“כל מה שאנו אומרים, הוא תנו צ’אנס לשלום” ~ ג’ון לנון

“הדדין” מביא בשורה חדשה לעולם הגירושין

הדדין הוא מרכז לגישור ולגירושין ששם לעצמו למטרה להעניק לבני זוג המבקשים להתגרש את ההכוונה הנכונה והמדויקת ביותר עבורם בהסתכלות רחבה, מקצועית ומתוך רגישות ואכפתיות תוך בחינת כל האספקטים וההשלכות של התהליך, מתן תמיכה רגשית לבני המשפחה ומענה מקצועי לכל סוגיה שתעלה.

הדדין מביא בשורה חדשה לעולם הגירושין. המרכז מאפשר לבני זוג שהגיעו לסיום דרכם המשותפת להתגרש בצורה הומאנית, מכילה ומיטיבה עד כמה שניתן. לא עוד קרבות עורכי דין ממולחים המלבים את התסכול ואת הכעס, לא עוד משברים כלכליים בלתי צפויים, והכי חשוב – לא עוד הורים וילדים שחייהם טולטלו וגרמו למשבר חריף. מטבע הדברים, תהליכי גירושים הם כואבים, נוגעים בקרביים ובעצבים החשופים, אך אם בני הזוג ידעו לכלכל את צעדיהם הנזק ימוזער עד כמה שניתן ויטמנו זרעים לפריחה, להתחדשות ולצמיחה. הדדין מביא בשורה חדשה לעולם הגירושין ביצירת מרכז טיפולי הכולל את כל תחומי החיים, ונותן לזוג המתגרש מעטפת טיפול מקיפה ותומכת המתייחסת לכל בעיה ומספקת מענה מקצועי והכל במקום אחד ובשיתוף פעולה בין נותני השירותים השונים והכל במטרה לייצר תהליך שמתחיל בחשש ובאי וודאות ומסתיים בהכלה והבנה ליציאה חדשה לחיים.

ראייה רחבה וכוללת

הרציונל העומד בבסיס התפישה הרעיונית של המרכז הוא כי עולמם של בני הזוג המתגרשים ושל ילדיהם עומד לעבור טלטלה שנוגעת לכל תחומי החיים, ויש להיערך לקראתה בצורה הטובה ביותר. משום כך, במרכז הדדין תמצאו זה לצד זה מגשרים, קואצ’ר פיננסי, מנחות הורים ופסיכולגיות ילדים, יועצות זוגיות, מנטרורים ליום שאחרי הגירושין, יועץ הלכתי, מתווך, רו”ח. המגשר יעבוד עם בני הזוג במטרה לבנות קודם כל תשתית טובה ואיתנה להמשך הקשר שלהם ביום שאחרי הגירושין. כמו כן יפעל המגשר על מנת להגיע להסכם גירושין המטיב עם שניהם ועל ילדיהם, וכמובן מגן עליהם. במקביל, מנחת ההורים תדריך את בני הזוג כיצד לעזור לילדים להתמודד עם המשבר. בנוסף, מאמן פיננסי יעניק ייעוץ למתגרשים, יסביר כיצד להיערך לשינויים הכלכליים ועיניק להם כלים להתמודד איתם. מתווך יעזור במציאת קונה לבית המשותף אם זה יהיה רצונם של בני הזוג, ויועץ הלכתי יענה על כל שאלה הלכתית שתעלה לאורך התהליך.

השיטה של הדדין לגירושין נכונים

ההבנה

זה השלב בו אתם מבינים כי הזוגיות שלכם חצתה את נקודת האל-חזור, ומכאן והלאה הדברים יכולים להידרדר או להוביל אתכם לחיים טובים יותר. בשלב זה, רוב הזוגות חשים מבולבלים וחסרי אונים וזקוקים לאוזן קשבת, מכילה ומכוונת. שיחה עם מומחה של הדדין תעשה סדר בדברים ותחדד את התמונה.

התייעצות

אנשי המקצוע של הדדין ישרטטו ויפרטו בפניכם כיצד ניתן להתגרש ללא מלחמות ומאבקים משפטיים, מבלי לאבד את היכולות הכלכליות ובמיוחד מבלי לפגוע בנפשם של הילדים ושל בני הזוג. במהלך הייעוץ יבנה איש המקצוע של הדדין את התוכנית האידיאלית עבורכם.

גישור

צוות מגשרים מקצועי, בעל ניסיון של מעל 20 שנה, ישמע אתכם ויפענח את המתווה הנכון להגעה להסכמות ביניכם. הסכמות שישמרו על האינטרסים שלכם ושל הילדים, ויאפשרו לכם לקיים תקשורת והבנה שילוו אתכם גם לאחר סיום התהליך בהדדין.

נותני שירותים

לאחר פגישה עם המגשרים, תופנו לאנשי מקצוע מתחומים שונים, בהתאם לצורכיכם. השירותים כוללים, בין השאר, קואצ’ר פיננסי אשר יכוון ויעזור לכם לתכנן את עתידכם הכלכלי וכן הנחיית הורים כיצד למנוע פגיעה בילדים, להכיל את כאבם ולדאוג שיצאו מועצמים ומחוזקים מן התהליך.

הסכם גישור

בסוף התהליך נחתם בין בני הזוג הסכם גישור, שנערך תוך התחשבות בצרכיהם של שני בני הזוג ושל הילדים, מבלי לפגוע בזכויותיו של מי מבני הזוג, ומבלי לערב דיונים משפטיים ושכר עורכי דין.

צוות המרכז

אלינור רוזן שוורץ

אלינור רוזן שוורץ

עו''ד מגשרת

מתמחה בתחום מעמד אישי ומגשרת מוסמכת החל משנת 2004. אני מאמינה כי הליך של גישור מאפשר לצדדים להידבר ברוח טובה ונעימה מחוץ לכותלי הערכאות המשפטיות. בהליך גישור, בניגוד להליך משפטי, ניתן למצוא פתרונות יצירתיים “מחוץ לקופסא”. יתרון גדול של הליך הגישור הינו תקשורת טובה של הצדדים גם לאחר שהליך הגירושין הסתיים.

חיים זוארץ

חיים זוארץ

עו''ד

התחלתי את דרכי כבר ב- 1995 בזמן שתחום הגישור לא היה נפוץ במחוזותינו. באמתחתי טיפול במאות תיקים ומנהל משרד מזה כעשרים שנה. עיקר התמחותי בדיני משפחה, לרבות גירושין עזבונות וירושות. מאמין גדול בדרכי פשרה וגישור לפתרון הסכסוך מחוץ לכותלי בית המשפט לטובת הצדדים והמשפחה בכלל.

שגית ארגמן הוט

שגית ארגמן הוט

עו''ד ומגשרת גירושין

עורכת דין ומגשרת משפחתית. הקמתי את המשרד בשנת 2008, במטרה לממש את החזון ותפיסת העולם שלי ביחס לעיסוק בתחום דיני המשפחה והמעמד האישי הכולל הסכמי גירושין, הסכמי ממון, צוואות וירושות, אימוץ וכיוצ”ב. העיסוק בענייני משפחה נוגע בקרביים של כולנו, במקומות הפרטיים ביותר ובעצבים החשופים.

שי יאבו

שי יאבו

יועץ כלכלי

במשך השנים זכה להכיר משפחות רבות במסגרת ליווי פרטני באמצעות גופים גדולים כגון משטרת ישראל, שירות בתי הסוהר, משרדי ממשלה ועוד. שימש יועץ כלכלי בתוכנית “חיים חדשים” בקשת, ובעל פינה קבועה בתוכנית “חשבון פתוח” עם צבי זרחיה.

עליזה הרשקוביץ

עליזה הרשקוביץ

מאמנת ילדים

הגעתי לתחום המקצועי בו אני עוסקת מתוך חווייה אישית, אשר חיברה אותי לעשייה הנתפסת בעיניי כשליחות אישית וחברתית מן המעלה הראשונה. אני אוהבת אנשים, מתחברת בקלות לילדים ונוער ויודעת בוודאות שהקליק הראשוני הוא המפתח ליצירת קשר מקצועי ,טוב ומשמעותי בהמשך. בשנים האחרונות ליוויתי ואימנתי ילדים ונוער אשר חוו משברים משפחתיים, אישיים וחברתיים בהצלחה רבה.

מיטל חדד מסורי

מיטל חדד מסורי

מנחת הורים ויועצת זוגית ואישית

נשואה ואמא ל- 5 ילדים. ב- 6 השנים האחרונות אני מעבירה חוגי הורים, הרצאות וייעוצים בגישת שפר. בשנים הללו עזרתי למאות משפחות ליצור שיתוף פעולה ורוגע בבית עם הילדים ולשנות לגמרי את האווירה בבית. להפוך מהורים מובלים ומותשים להורים מובילים וזקופים. לפני כ- 10 שנים נחשפתי לחוג הורים בגישת שפר, חוג אשר הביא איתו שקט פנימי, השלמה ואיזון והשפיע רבות על חיי. בדיוק באותה נקודה החלטתי שאני רוצה להעביר את זה הלאה!

הילי כרמלי

הילי כרמלי

עו''ד ומגשרת

מתמחה בגישור ובבניית הסכמות במשפחה, במגזר העסקי והקהילתי. מגשרת מטעם ביהמ”ש לענייני משפחה. מנחה קורסי גישור לתעודת מגשר, סדנאות לעריכת הסכמי גישור וסדנאות לניהול קונפליקטים ולתקשורת אפקטיבית. עוסקת בהכשרת מנהלים במגזר העסקי והארגוני. אני מאמינה שגישור לגירושין הוא המתווה הראוי ביותר לסיום הקשר הזוגי, תוך חשיבה על “היום שאחרי” ובאופן בו בני הזוג מותירים בידיהם את ההחלטות החשובות ביותר בחייהם.
פחה בכלל.